Chińczycy stworzyli kopię Ducati Panigale. Z daleka nie rozróżnisz

Jak się okazuje, Chiny chyba zostały stworzone do projektowania i produkowania replik, kopii znanych produktów. Tak jest m.in. w przypadku motocykla, którego wygląd przypomina włoskiego ścigacza - Ducati Panigale V4.
Chińczycy stworzyli kopię Ducati Panigale. Z daleka nie rozróżnisz
materiały prasowe
28.10.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Ducati Panigale V4 to wręcz ikona wśród motocykli sportowych. Model ten prawdopodobnie kojarzą bardzo dobrze osoby, które nie za specjalnie interesują się motocyklami. Warto wspomnieć, że topowa odmiana posiada czterocylindrowy widlasty silnik o pojemności 1103 cm3, którego maksymalna moc to 214 KM przy 13 000 obr./min, a maksymalny moment obrotowy wynosi 124 Nm przy 9500 obr./min.

Motocykl tak bardzo spodobał się Chińczykom, że postanowili stworzyć własny, ale bardzo inspirowany wspomnianym Ducati Panigale V4. W efekcie powstał jednoślad o nazwie Moxiao 500RR, który nie jest w 100 proc. kopią włoskiego ścigacza, ale szczególnie z daleka łatwo go z nim pomylić. Głównie za sprawą agresywnego przodu z podwójnymi światłami oraz dzięki użyciu czerwonego lakieru charakterystycznego dla Ducati.

Co ciekawe Moxiao 500RR ma nawet szerokie opony – 120 z przodu i 190 z tyłu, czyli jak w rasowym ścigaczu. Chińską replikę Ducati Panigale V4 napędza dość skromny silnik, jest to dwucylindrowy silnik o pojemności 471 cm3. Jednostka generuje niecałe 50 KM, co pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w niecałe 7 s i osiągnięcie prędkości maksymalnej 160 km/h. W tym wypadku takich parametrów nie ma co przyrównywać do ponad 200-konnego Ducati Panigale.

Moxiao 500RR prawdopodobnie będzie oferowany tylko na chińskim rynku. Niestety producent nie podał, ile przyjdzie zapłacić za opisany jednoślad. Można spodziewać się, że będzie to zdecydowanie mniejsza kwota niż w przypadku Ducati Panigale V4, którego cennik zaczyna się od 104 900 zł.

Niedawno pisaliśmy o samochodzie GWM Tank 800, który jest również chińską produkcją. W wyglądzie widać mocną inspirację Rolls-Roycem Cullinan. W wypadku chińskiego pojazdu do napędu użyto 3-litrowy silnik V6, który otrzyma pomoc od systemu hybrydowego typu plug-in.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie