Idealny dla fanów terenowej jazdy. Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse

Współpraca marki odzieżowej z producentem motocykli może zaowocować powstaniem ciekawego projektu. W tym przypadku Ducati połączyło swoje siły z firmą Fasthouse, w efekcie powstał motocykl Scrambler Desert Sled Fasthouse.
Idealny dla fanów terenowej jazdy. Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse
materiały prasowe
12.03.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Motocykl Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse to limitowana wersja, która powstała we współpracy z amerykańską marką odzieżową Fasthouse, w ramach której w 2020 roku kierowca Jordan Graham wygrał wyścig w klasie Hooligan w Mint 400. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy wyścig terenowy w Ameryce.

Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse poznamy po specjalnej kolorystyce, która naśladuje grafikę na maszynach startujących w Mint 400. Dominuje tutaj czerń i szarość. Na zbiorniku paliwa znalazło się logo Ducati Scrambler oraz umieszczono logotyp Fasthouse. Warto dodać, że rama została polakierowana na czerwono.

Ograniczony do zaledwie 800 egzemplarzy Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse będzie napędzany silnikiem o pojemności 803 cm3 o mocy 73 KM. Tak jak w przypadku modeli Desert Sled zdecydowano się na potrójne zaciski hamulcowe i specjalnie zaprojektowane zawieszenie zdolne do radzenia sobie ze zwiększonymi naprężeniami.

Terenowy charakter limitowanego Scramblera podkreślają wysokie błotniki, kratka przedniego reflektora i osłony podwozia. Dzięki temu motocykl idealnie nadaje się na jazdę po pustyni.

Pozycja za kierownicą została przygotowana stricte pod kątem jazdy w terenie. Pomocne może okazać się siedzisko z powłoką antypoślizgową oraz podnóżki z wymiennymi nakładkami gumowymi.

Ważnym atutem tej wersji jest Zawieszenie to Kayaba ze skokiem 200 mm. Na koła na czarne koła szprychowe o średnicy 19 cali z przodu i 17 cali z tyłu założone opony Pirelli Scorpion Rally STR, które idealnie sprawdzą się w terenie. Motocykl prawdopodobnie zadebiutuje w salonach w marcu i będzie kosztować w okolicach 60 tys. złotych.

Polecane wideo

Idealny dla fanów terenowej jazdy. Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse
Idealny dla fanów terenowej jazdy. Ducati Scrambler Desert Sled Fasthouse - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie