Ścigacz inspirowany francuskim samochodem

To nie pierwsze takie połączenie, kiedy firma produkująca motocykle tworzy jednoślad inspirowany samochodem. Włoska marka MV Agusta zaprezentowała model Superveloce Alpine, który jak sama nazwa wskazuje powstał przy współpracy z Alpine.
Ścigacz inspirowany francuskim samochodem
materiały prasowe
11.12.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

MV Agusta Superveloce Alpine będzie limitowaną serią włoskiego ścigacza, który stylistyczne dość mocno jest wzorowany na samochodzie Alpine A110. Wersję zdradzają motywy graficzne oraz akcesoria, które są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine.

Dodatkowo motocykl będzie pokryty błękitny kolorem, który również znajduje się w palecie barw francuskiego samochodu. Kolejnym charakterystycznym elementem będzie czarne siedzisko obite materiałem Alcantara, które posiada błękitne przeszycia i laserowo wycięte czarne obramowania. Producenci obydwu marek zadbali, aby zaznaczyć fakt, iż motocykl jest owocem ich współpracy. Dlatego po obu stronach błotnika umieszczono francuską i włoską flagę.

Do napędu MV Agusta Superveloce Alpine użyto 3-cylindrowy, rzędowy silnik o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. W ten sposób motocykl może rozpędzić się do 240 km/h, a swoimi właściwościami jezdnymi ma być tak samo dobry, jak Alpine A110 w świecie samochodów. Francuski “sportowiec” dzięki małej masie i napędowi na tylną oś daje dużo frajdy i pozwala na precyzyjną jazdę po torze.

– MV Agusta to symbol mistrzowskiego kunsztu włoskich rzemieślników, dzięki którym jest to unikalny motocykl. Obie marki łączy pasja i dążenie do projektowania pięknych, perfekcyjnie wykonanych produktów, które dostarczają naszym klientom niezwykłych emocji. Model Superveloce Alpine wyróżnia się wzornictwem i technologią, która zapewnia zarówno imponujące osiągi, jak i przyjemność z jazdy – tłumaczy Patrick Marinoff, dyrektor zarządzający Alpine.

Produkcja MV Agusta Superveloce Alpine będzie limitowana i zostanie ograniczona do zaledwie 110 egzemplarzy. Za motocykl wraz z zestawem wyścigowym zapłacimy minimalnie 36,3 tys. euro, czyli ok. 161 tys. zł.

Polecane wideo

MV Agusta Superveloce Alpine - doskonałe połączenie
MV Agusta Superveloce Alpine - doskonałe połączenie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie