Propozycje na miasto. Yamaha prezentuje skutery na 2021 rok

Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że wielu z nas szuka prywatnego transportu. Idealnie sprawdzi się tutaj nowa gama skuterów miejskich na rok 2021, które niedawno zaprezentowała Yamaha. Dodatkowo, aby nimi jeździć wystarczy zwykłe "prawko" na samochody osobowe.
Propozycje na miasto. Yamaha prezentuje skutery na 2021 rok
materiały prasowe
02.12.2020

Yamaha pokazała odświeżone skutery na rok modelowy 2021, a dokładnie model NMAX 125, D’elight i Tricity. Każdy z nich będziemy mogli poprowadzić posiadając prawo jazdy kategorii B. Co sprawia, że miejskie skutery stają się ciekawą propozycją na wejście do świata jednośladów. Nowości od Yamahy będą w standardzie wyposażone w pełni automatyczną skrzynię biegów “twist-and-go”, która znacząco ułatwia jazdę w dużych metropoliach.

Nowa Yamaha NMAX 125 to według zapewnień producenta jeszcze bardziej sportowy wygląd. Z przodu skuter otrzymał nowe podwójne reflektory LED i wbudowane światło pozycyjne. Nadwozie ma zapewnić lepszą ochronę przed deszczem i wiatrem. Z kolei przednia osłona ma zmniejszać hałas, poprawiając tym samym komfort podróżujących.

Do napędu NMAX’a 125 użyto jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik, który generuje moc maksymalną 12,2 KM przy 8000 obr./min. Powinno to w zupełności wystarczyć do sprawnego poruszania się po mieście. Dla osób oczekujących nieco większej dynamiki Yamaha przygotowała NMX’a 155 o mocy 14,9 KM, lecz ze względu na większy silnik (155 cm3) nie kwalifikuje się już na prawo jazdy kat. B.

Yamaha D’elight to idealna odpowiedź dla osób, które szukają stosunkowo małego skutera. Odświeżony model otrzymał ekonomiczny i cichy silnik o pojemności 125 ccm3 wyposażony w technologię Blue Core, który spełnia rygorystyczne wymagania normy emisji spalin Euro 5. Delikatnie zmieniono stylistykę. Producent w przypadku tego modelu nie zachwycił nas innym nowościami.

Yamaha Tricity 300 zapewnia najlepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania niż klasyczne skutery. Silniki trójkołowca od Yamaha będę również spełniać normy emisji spalin Euro. Tricity 300 to mocny skuter dla wprawionych motocyklistów z racji na silnik 300 cm3. Yamaha oferować będzie również słabszą wersję Tricity 125.

Zarówno Yamaha NMAX 125 i Tricity 300 pojawią się w salonach w lutym 2021 roku. Model D’elight już w tym miesiącu będzie można zobaczyć u lokalnego dealera.

Polecane wideo

Propozycje na miasto. Yamaha prezentuje skutery na 2021 rok
Propozycje na miasto. Yamaha prezentuje skutery na 2021 rok - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie