Ducati Diavel 1260 Lamborghini - czysto włoskie połączenie

Takiego połączenia nikt się nie spodziewał, ale każdy oczekiwał. Ducati zaprezentowało edycję limitowaną modelu Diavel 1260, który powstał dzięki inspiracji Lamborghini Sian FKP 37. Produkcja ograniczy się do zaledwie 630 egzemplarzy.
Ducati Diavel 1260 Lamborghini - czysto włoskie połączenie
materiały prasowe
26.11.2020

Najnowsze limitowane Ducati Diavel 1260 Lamborghini czerpie garściami z włoskiego supersamochodu. Przede wszystkim motocykl ma wiele akcentów, które zdradzają jego inspirację Lamborghini Sian FKP 37.

Zastosowano tutaj taki sam schemat malowania jak w Sian FKP 37. Oznacza to, że korpus modelu Diavel 1260 będzie miał specjalny kolor Gea Green, a niektóre fragmenty motocykla pokryto lakierem Electrum Gold. Szczególnym elementem są 17-calowe kute koła i akcenty "63", które są hołdem dla powstania Lamborghini w 1963 roku.

W przypadku Ducati Diavel 1260 Lamborghini możemy mówić o agresywnym wyglądzie. Motocykl został wyposażony we wloty powietrza z włókna węglowego i osłony chłodnicy, a także błotniki oraz środkową pokrywę zbiornika wykonano z karbonu. Z tego samego materiału zrobiono również osłonę tłumika i spoiler.

– Diavel 1260 Lamborghini został zaprojektowany przy użyciu tego samego języka stylistycznego, który wyróżnia supersportowy samochód, więc przeprojektowaliśmy elementy, które najbardziej charakteryzują Diavel” – tłumaczy Andrei Ferraresi, dyrektor Ducati Centro Stile.

Do napędu specjalnego motocykla użyto silnik znany już modelu Diavel 1260 S o pojemności 1,3 litra. Generuje on 160 KM i 95 Nm momentu obrotowego. Warto dodać, że Ducati Diavel 1260 Lamborghini będzie mieć w pełni regulowane zawieszenie Ohlinsa, dostanie również jednostronny aluminiowy wahacz i układ hamulcowy Brembo.

Z nowoczesnych akcentów nie zabrakło tutaj 3,5-calowego wyświetlacza, który wyświetla wskaźniki, co zaczyna być normą wśród jednośladów. Z kolei system multimedialny umożliwi nam sparowanie z naszym telefonem za pomocą Bluetooth.

Limitowane Ducati Diavel 1260 Lamborghini będzie dostępne już w grudniu tego roku. Zainteresowani powinni się pospieszyć, powstanie zaledwie 630 egzemplarzy.

 

Polecane wideo

Ducati Diavel 1260 Lamborghini - czysto włoskie połączenie
Ducati Diavel 1260 Lamborghini - czysto włoskie połączenie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie