Yamaha Tracer 7 GT - uniwersalność i wszechstronność

Yamaha zaprezentowała nowy motocykl sportowo-turystyczny. Jest nim Tracer 7 GT, który okazuje się uniwersalny, a zarazem posiada mocne argumenty, które mogą nie spodobać się konkurencji. Wersja GT charakteryzuje się dodatkami, które mają ułatwić dłuższe trasy.
Yamaha Tracer 7 GT - uniwersalność i wszechstronność
materiały prasowe
19.11.2020
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Yamaha Tracer 7 to następca modelu Tracer 700. Motor, który idealnie nada się do miasta, ale i również sprawdzi się w jeździe turystycznej. Wersja GT charakteryzuje się bogatszym wyposażeniem, tak jak ma to miejsce w zaprezentowanych wcześniej modelach Tracer 9 oraz 9 GT.

Do napędu Yamahy Tracer 7 GT posłuży dwucylindrowy silnik o pojemności 689 cm3, dostosowany do normy Euro 5. Jednostka generuje moc 73 KM przy 8750 obr./min, co ciekawe silnik będzie można zdławić do 48 KM, aby dostosować motocykl do wymagań prawa jazdy kategorii A2. W tej klasie Tracer 7 charakteryzuje się najlepszym stosunkiem mocy do masy.

Tracer 7 GT oprócz poruszania się po mieście, dobrze sprawdzi się również na dłuższych dystansach. Pomocą tutaj może się okazać wysoka szyba, wygodna kanapa czy kufry boczne o pojemności 20 litrów, które powinny pomieścić bagaż na dalszą podróż. Elementy te są wyróżnikiem bogatszej wersji GT.

Za długodystansowym charakterem Yamahy Tracer 7 GT przemawia zbiornik paliwa o pojemności 17-litrów zapewniający duży zasięg na jednym tankowaniu czy regulowane przednie i tylne zawieszenie. W Tracerze 7 na rok modelowy 2021 poprawiono również pozycję za kierownicą i ulepszono ergonomię jazdy.

Zmiany stylistyczne to przede wszystkim - przednia owiewka z nowymi reflektorami, która według producenta ma nadać bardziej “agresywnego” charakteru.

Pierwsze egzemplarze Yamaha Tracer 7 GT mają pojawić się w salonach na początku lutego 2021 roku. Jak na razie producent nie zdradził, ile będzie kosztować Tracer 7 GT.

Polecane wideo

Yamaha Tracer 7 GT 2021
Yamaha Tracer 7 GT  2021 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie