Honda przedstawia zmodernizowane motocykle na rok 2021

Poznaliśmy zmodernizowaną gamę modelową motocykli oraz skuterów Hondy przyszły rok. Zmiany objęły wiele klas jednośladów od typowo miejskich po te, nadającej się do dalszych podróży.
Honda przedstawia zmodernizowane motocykle na rok 2021
materiały prasowe
10.11.2020

Przyjrzyjmy się nowością Hondy na 2021 rok. Zmodernizowane modele zamieściliśmy również w galerii, która znajduje się na końcu artykułu.

W miejskich modelach nowością jest SH350i, który zastąpi dotychczasowy SH300i. Nowość Hondy będzie flagowym skuterem serii SH, który dostanie silnik o pojemności 350 cm3, a co za tym idzie większą moc i lepsze chłodzenie.

Z kolei mniejszy, ale bardzo popularny skuter PCX125, zajmujący drugie miejsce w Europie pod względem sprzedaży, otrzyma zupełnie nowe nadwozie charakteryzujące się zmienionymi reflektorami LED oraz lżejszą konstrukcją.

W kategorii motocykli dla podróżników zauważalne modyfikacje poczyniono względem modelu Honda NC750X. Moc dwucylindrowego silnika o pojemności 750 cm3 wzrosła do 58 KM, a trzy pierwsze biegi stały się krótsze, dzięki temu poprawiła się dynamika. Również masa jednośladu spadła o 6 kilogramów, a owiewki zyskały ostrzejszy wygląd.

Zmiany dotyczą również modelu X-ADV, który znany jest z surowego designu. Przede wszystkim zmodyfikowano silnik. Tak jak w przypadku NC750X, jednakowo w X-ADV moc zwiększono do 58 KM, zaś delikatne udoskonalenia ramy pozwoliły zaoszczędzić 3 kilogramy. Co ciekawe, w standardzie Honda X-ADV otrzyma nowy system sterowania głosem Honda Smartphone Voice Control.

Honda CB125R na rok modelowy 2021 zyska nowy czterozaworowy silnik chłodzony cieczą o pojemności 125 cm3. Będzie on generował niespełna 15 KM, dzięki temu można go poprowadzić mając prawo jazdy kategorii B. Z wyposażenia znajdziemy tu m.in. oświetlenie LED, wyświetlacz LCD czy układ hamulcowym z przednią tarczą o średnicy 296 mm.

Model Honda CB1000R przeszedł delikatne zmiany. Głównie dotyczą one stylistyki motocykla jak nowe siedmioramienne koła czy bardziej wychylona do przodu sylwetka.

Polecane wideo

Honda przedstawia zmodernizowane motocykle na rok 2021
Honda przedstawia zmodernizowane motocykle na rok 2021 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie