Wjechał crossem do lasu. Offroad kosztował go 15 tys. złotych

Szukał ekstremalnych wrażeń w lesie, a znalazł je w sądzie. Facet, który wjechał motocyklem crossowym do Karkonoskiego Parku Narodowego, nie przejął się tym, że szarżuje po terenie będącym domem dla wielu gatunków zwierząt. Za zakłócanie ich spokoju, niszczenie przyrody oraz próbę staranowania funkcjonariuszy zapłaci 15 tys. złotych.
Wjechał crossem do lasu. Offroad kosztował go 15 tys. złotych
12.10.2020
Konrad Klimkiewicz

Pani niedźwiedziowa, choć nie złożyła pozwu na motocyklistę, który orał leśną ściółkę, może spokojnie zapadać w sen zimowy. Facet właśnie został srogo ukarany przez sąd za swoje przewinienia. Jego sprawa toczyła się przez dwa lata.

 

Historia 24-latka, który wjechał na teren Karkonoskiego Parku Narodowego, może posłużyć za przestrogę dla tych, którzy rozważali urządzenie sobie offroadu w podobnym miejscu. Motocrossowiec podczas jeżdżenia po lesie został dostrzeżony przez strażników. Nie zamierzał jednak się zatrzymać.

 

"W trakcie działań mundurowi zauważyli w kompleksie leśnym w Sosnówce młodego mężczyznę na motocyklu crossowym. Postanowili go zatrzymać, jednak kierowca jednośladu rozpoczął ucieczkę, podczas której próbował wjechać w funkcjonariuszy, aby w ten sposób zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. 24-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego został szybko zatrzymany i odpowiadał przed sądem za swoje zachowanie. Po dwóch latach zapadł wyrok" – powiedział młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

 

Motocyklista został skazany na 15 tys. zł grzywny za to, że próbował staranować funkcjonariuszy. Skazano go także za płoszenie zwierzyny i niszczenie przyrody. Jak podkreślił Ratajczyk, ujawnianie tego typu wykroczeń i surowe kary mają zapobiegać podobnym sytuacjom.

 

A trzeba przyznać, że zjawisko dotyczy nie tylko lasów. Wystarczy przypomnieć przypadek Artura Puzia, który swoim motocyklem orał cudze pole, za co rolnicy wytoczyli mu wojnę.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie