Polscy quadowcy szybcy

Rafał Sonik zajął drugie, Kamil Wiśniewski - czwarte miejsce w Sardegna Rally Race-trzeciej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych.
zdj.: Rafał Sonik
07.06.2016
Michał Trocki

Na trudnych trasach na śródziemnomorskiej wyspie najszybszym quadowcem był Sébastien Souday, który zwyciężył na 5 odcinkach specjalnych. Dzięki zajęciu drugiego miejsca Rafał Sonik umocnił sie na prowadzenu w klasyfikacji generalnej terenowego Pucharu Świata. Krakowianin zgromadziił 74 punkty i o 30 wyprzedza 2 w klasyfikacji Ignacio Casale i Sebastiana Soudai.

Wśród motocyklistów zwyciężył Joan Pedrero, który wyprzedził o 43 sekundy Xaviera de Soultraita. Na trzecim miejscu podium stanął Armand Monleón. Kolejna runda zostanie rozegrana w sierpniu podczas Atacama Rally.